דבר הנשיאה

שני פינקוס – נאום כניסה לתפקיד

ערב טוב לכולם.

אני נרגשת לעמוד כאן אתכם, ארגון מעגל נשים- ארגון אליו הצטרפתי לפני כ6 שנים. אישה צעירה שחלק מהחלומות שלה ליצור שינוי אצל מי שהחיים לא תמיד חייכו אליו והיו קלים עבורו.

בגיל 3 אימי שאלה אותי מה ארצה לעשות כשאהיה גדולה ואחרי שעניתי את התשובה המתבקשת- רופאה. אמרתי לה לעזור לזולת. כמובן שלא ידעתי מה זה זולת. אך ידעתי שאני רוצה לעזור. מאז המשפט הפך לבדיחה ובכל פעם שנשאלתי מה ארצה לעשות- זאת הייתה התשובה.

את ילדותי העברתי בגבעת שמואל. ישוב קטן ולא מתפתח באותם ימים. בית נורמטיבי וממוצע. אך הסביבה בה גדלתי היתה סביבה לא פשוטה. משפחות קשות יום, אמהות שלא מתעוררות בבוקר לשלוח את ילדהם לבית הספר, אלימות, סמים ועוד. לא פשוט. הורי קיבלו החלטה שזוהי לא הסביבה אליה רצו שנגדל וכשידעו שלא יוכלו להסתיר עוד מאיתנו- עברנו דירה.

תמיד הייתי סקרנית. גם כילדה- כך שהמראות שניסו להסתיר ממני- לא ממש הוסתרו. ראיתי וספגתי וחלמתי שיום אחד אצליח לשנות את העולם. שלא יהיו יותר נשים מוכות. ילדים רעבים ועוני.

בבית הפרטי שלי, בילדות נורמטיבית עם חברות וחוגים. נאבקתי כילדה במחלת נשימה שלא הרפתה ממני. אסטמה. בין לבין בחיים- היו תחנות עצירה באשפוזים בבתי חולים ולעיתים נאלצתי להאבק על כל נשימה. ההורים שלי לימדו אותי שצריך להאמין בלב שלם ושהכל חולף ושאסור אף פעם לוותר.

החיים לימדו אותי לחלום ולהגשים. ליצור את השינוי ולחיות עכשיו כאילו אין מחר.

אימי טובת הלב, הכניסה לביתנו כל ילד שהיה זקוק לחום ואהבה ותשומת לב. תמיד דאגה שלא יחסר לאף אחד וחינכה אותי לתת למי שאין ולדאוג אחר כך לעצמי. אמא- גם את זה הילדה הסקרנית ראתה וספגה.

אבי חינך אותי ללכת בעקבות השאיפות והחלומות שלי. לא לוותר. לא להיות מונעת מפחד. האמין בכל חלום ובכל רצון. אבא, תודה שחיזקת אותי והובלת אותי. חינכת אותי לחריצות ולהתמדה ותמיד אמרת לי לעשות רק מה שאני אוהבת ומאמינה.

בארגון מעגל נשים החלום הפך למציאות. הילדה הקטנה יוצרת את השינוי. מצמיחה ומובילה תוך כדי אמונה שהכל אפשרי ואין דבר העומד בפני הרצון.

אבא ואמא היקרים- תודה שאתם מאמינים בי.

אישי היקר שלי- בני. למי שכל פעם מחדש מראה לי איך מחשבה יוצרת מציאות ואיך כל פעם מביא לידי מימוש את המציאות שאני רוצה. אורז איתי קופסאות אל תוך הלילה, מגייס חיילים לצבוע בית של משפחה נזקקת, מדביק מדבקות, מכין לי לוגו, מקשיב ומייעץ לי. מלמד אותי לנווט ולהגיע אל המטרה. אני מעריכה את העשייה ויכולת הספיגה שלך. מאמי- הנשיאות שלפניי אומרות שזה לא קל. אבל אתה לימדת אותי שקשה יש רק בלחם וגם אותו אוכלים- אז אני מאמינה שיהיה בסדר..

ארגון מעגל נשים, מורכב מנשים עוצמתיות שמצליחות לדלג ולנווט בין קריירה, משפחה וילדים. מתנדבות ומסייעות למי שצריך ומתי שאפשר. נענות לכל קריאה של קשיש ערירי או ילד דל אמצעים. כל אחת מכן היא השראה עצומה. אני מעריצה של כל אחת מכן. אני מאמינה שביחד נשאף וניצור.

בשנים האחרונות ועכשיו זה כבר ממש כאן, הארגון שלנו עובר טרנספורמציה ורה ארגון על מנת להתאים עצמנו לחברות שלנו בעולם. אני רואה אחריות רבה ביצירת השינוי תוך כדי שמירה על המורשת והציביון בשיתוף פעולה מלא בין טנג’נט למעגל נשים.

האתגרים העומדים בפנינו אולי חדשים וכך גם הדרך אך העקרונות שהצלחתנו תלויה בהם- כנות ועבודה קשה. אומץ והגינות, סובלנות וסקרנות- אלו עקרונות שאינם זרים לי ואלו העקרונות שיובילו אותנו להצלחה.